Општинска управа умјесто Административне службе
20/12/2013

Административна служба Општине Доњи Жабар промијенила је назив у Општинска управа Општине Доњи Жабар. Ова Одлука ступила је на снагу на Никољдан, 19. децембра 2013. године, а Начелник општине Жељко Марјановић је одлуку донио у складу са Законом о измјенама и допунама Закона о локалној самоуправи («Службени гласник Републике Српске», број 98/13).

Послови из дјелокруга рада Општинске управе остали су непромијењени. Организационе јединице се формирају према принципима прописаним Законом, обједињавањем истих, сличних и међусобно повезаних послова зависно од врсте, природе и обима посла.

Подсјећамо, послови у Општинској управи Општине Доњи Жабар организују се у оквиру двије организационе јединице, који чине јединствен процес рада у сједишту ове локалне заједнице и то:

- Канцеларија за развој, јавне службе и управу, и
- Стручна служба Скупштине општине.