Обавјештење везано за Пројекат бањске рехабилитације
18/04/2018

Обавјештење, везано за Пројекат бањске рехабилитације ратних војних инвалида и чланова породица погинулих бораца Одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске за 2018.годину и Јавни позив за подношење захтјева

Министарство рада и борачко инвалидске заштите расписало је ЈАВНИ ПОЗИВ за подношење захтјева ради упућивања 568 ратних војних инвалида од прве до десете категорије и чланова породица погинулих бораца Одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске у бањско - климатске установе којима је бањска рехабилитација неопходна као наставак лијечења и опоравак у складу са Пројектом бањске рехабилитације. Лијечење, односно рехабилитација у бањско климатским установама обухвата смјештај корисника, љекарски преглед, израду плана и програма рехабилитације за сваког корисника посебно, исхрану и остале видове рекреације.
Пријаве, односно писмени захтјеви се подносе канцеларији за развој, реферат за борачко-инвалидску заштиту.
Уз захтјев је потребно приложити следеће доказе:
-Рјешење надлежног органа о статусу и припадајућим правима РВИ или чланова ППБ.
-Рјешење о категоризацији борца,
-Налаз и препорука здравствене установе о неопходности бањске рехабилитације.
Право на бањску рехабилитацију у 2018.години немају лица која су то право користили по Пројекту бањске рехабилитације у протекле три године, осим у случају ако нема пријављених других корисника.
Општина Доњи Жабар је добила право да упути два корисника на рехабилитацију.
Рок за достављање писмених захтјева је 15 дана од дана објављивања на огласној табли општине Доњи Жабар, а овај Јавни позив је данас објављен на огласној табли општине Доњи Жабар.

- КОМПЛЕТАН текст Обавјештења везано за Пројекат бањске рехабилитације ратних војних инвалида и чланова породица