Васкршња честитка ОПШТИНЕ ДОЊИ ЖАБАР
10/04/2015

Драги наши

Пред нама је највећи и најрадоснији хришћански празник Васкрс који нас увијек, и изнова, позива да свој ум, своје срце и своју душу испунимо љубављу према Христосу Спаситељу и сваком човјеку.

У данима поста имали смо своју душу као вриједног госта са којом смо, као са самим собом, обавили разговоре и договоре.

То је била прилика да се учврстимо у вјери и љубави према Христосу, према ближњему и према нашем и заједничком дому, односно породици и Oтаџбини.

Обоје нас требају, као и ми њих.

У породици смо рођени и дужни смо да је одржавамо–новим рађањем!

Отаџбини смо дали своје име. По нама се она познаје,и колико смо ми вриједни поштовања толико је и она угледна.
Чувајмо своје коријене који још могу, и требају, да доносе: и рода и плода.
Рађајте плодове љубави, плодове рада и плодове духа.

Нигдје не расту тако добро као у отаџбини јер нам је она од отаца остала баш као и ми од нашега оца.
Нека уз васкрслог Христоса васкрсну сва ваша надања, љубави и молитве у породици и отаџбини.

Свима вам се обраћамо ријечима:

Христос Воскресе! Ваистину Воскресе!

И најљепшим жељама.

Ваша ОПШТИНА ДОЊИ ЖАБАР